ایران موزیک5

بیوگرافی آنجلیناجولی

            بیوگرافی آنجلیناجولی                                                             نام : آنجلینا جولی ویت . لقب: آنجی ، زن گربه ای . قد: 173 سانتیمتر. او در تاریخ 4 ژانویه 1975 و در ساعت 9:09 در لس آنجلس متولد و در همانجا بزرگ شد.
نام پدرش ''جان ويت''و نام مادرش ''مارچلين برتلند'' است. همچنين او خواهرزاده ''چيپ تايلور '' مي باشد. در ضمن ''جولي'' در زبان فرانسه به معناي ''زيبا'' است.
او در سن 14سالگي به کار مدلينگ روي آورد و در 16 سالگي از دبيرستان ''بورلي هيل'' فارغ التحصيل شد ''آنجلينا'' بعدها در انستيتو تئاتر ''لي استرابرگ'' آموزش ديد. آنجا جايي بود که او در توليدات کارآموزي متعددي ايفاي نقش کرد.
او بعدها به عنوان مدل حرفه اي در لندن ، نيويورک و لس آنجلس کار کرد و در ويدئوکليپهاي هنرمنداني همچون ''ميت لف'' ، ''لني کراويتز آنتنلو ونديتي'' و گروه ''لمون هدتز'' ايفاي نقش نمود.

در ضمن او در دانشگاه نيويورک در رشته سينما تحصيل کرده است وي در پنج فيلم دانشجويي براي مدرسه سينمايي که تمام آنها را برادرش نوشته بود کارکرد .

''آنجلينا'' در تاريخ 1995با ''جاني لي ميلر'' ازدواج کرد و در سال 1999 از او جدا شد. او در مراسم ازدواجش با ''جاني لي ميلر'' به جاي لباس عروس (!) يک شلوار چرم سياه رنگ و تي شرت سفيد رنگ به تن داشت که بر روي آن نام همسرش را با خون خودش نوشته بود! رابطه او و برادرش بسيار صميمي و نزديک است و به طور جدي تحت حمايت برادرش ''جيمزهاون'' مي باشد. برادرش اغلب او را در نمايشهايش همراهي مي کند و ''آنجلينا'' نيز از نام او در نمايشهايش استفاده مي کند. مانند : ''جيمي کجاست؟ '' در پرده ''دختر گسيخته'' .

او خالکوبي حرف اچ را بر روي مچ دست چپش دارد که آن مربوط مي شود به نام دو شخصي که بسيار با او صميمي و نزديک هستند. او اين خالکوبي را زماني بر روي دست خود کشيد که به ''تيموتي هاتون'' علاقه داشت ، اما پس از جدائيشان از يکديگر ، او مي گويد که آنرا فقط به خاطر علاقه به برادرش ''جيمز هاون کشيده است!

شهرت وي از فيلم ''عشق همان است که هست'' ( 1996) آغاز شد. دومين ازدواج ''آنجلينا'' در تاريخ پنجم مي 2000 با ''بيلي باب تورنتون'' بود که حاصل آن فرزند پسري به نام ''مادوگس'' است. ''جولي'' نگهداري از کودکش را زمانيکه براي بازي در فيلم ''خارج از مرزها'' ( 2003) در افريقا به سر مي برد آغاز کرد.

آهنگها و خوانندگان مورد علاقه او ''مدونا'' ، ''الويس پريسلي'' ، ''فرانک سيناترا'' و گروه ''کلش'' مي باشد. او بيشتر برنامه هاي مربوط به گياهان و حيات وحش را از تلويزيون تماشا مي کند .

دستمزد انجلينا در فيلم مهد زندگي 12 مليون دلار بود .

آنجلینا جولی از سال ۲۰۰۱ از سوی کمیسریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان سفیر حسن نیت تعیین شده و با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آورارگان و پناهندگان مشغول است.

همانطور که گفته شد همسر اول وی جان لی میلر است که در سال ۱۹۹۶ با او ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۹ از وی جدا شد. همسر دوم او بیلی باب تورنتون است که در مه ۲۰۰۰ با هم ازدواج کردند, ولی سرانجام بعد از ۳ سال ازدواجشان به جدایی انجامید.

پس از بازی در فیلم آقا و خانم اسمیت، او و برد پیت وارد یک دوستی عاشقانه و سرانجام در پی ازدواج آنها در سال ۲۰۰۶ صاحب دختری به نام شیلو شدند که به خاطر باورهایشان در مورد پایان دادن به فقر و بدبختی مردم آفریقا تصمیم به تولد بچه‌شان در کشور فقیر و آفریقایی نامیبیا کردند.

خانم جولی همچنین یک پسربچه یتیم کامبوجیایی به نام مدوکس و یک دختر یتیم افریقایی به نام زهرا را به فرزندی قبول کرده است و با آنها زندگی می‌کند.

فیلم شناسی :

* یک قلب قدرتمند (2007) (A Mighty Heart)
* فهماندن نقشه (۲۰۰۶) (‎Atlas Shrugged)
* چوپان خوب (۲۰۰۶) (‎The Good Shepherd)
* آقا و خانم اسمیت (۲۰۰۵) (‎Mr. & Mrs. Smith)
* اسکندر (۲۰۰۴) (‎Alexander)
* کاپیتان اسکای و دنیای فردا (۲۰۰۴) (‎Sky Captain and the World of Tomorrow)
* داستان کوسه (کارتون) (۲۰۰۴) (‎Shark Tale)
* گرفتن زندگی‌ (۲۰۰۴) (‎Taking Lives)
* فراتر از مرزها (۲۰۰۳) (‎Beyond Borders)
* لارا کرافت تامب‌رایدر: مهد حیات (۲۰۰۳) (‎Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life)
* زندگی یا چیزی چون آن (۲۰۰۲) (‎Life or Something Like It)
* گناه واقعی (۲۰۰۱) (‎Original Sin)
* لارا کرافت: سواره بر گور (۲۰۰۱) (‎Lara Croft: Tomb Raider)
* رفته در شصت ثانیه (۲۰۰۰) (‎Gone in Sixty Seconds)
* دختر از هم گسیخته(۱۹۹۹) (‎Girl, Interrupted)
* کلکسیونر استخوان (۱۹۹۹) (‎The Bone Collector)
* بازی با قلب (۱۹۹۸) (‎Playing by Heart)
* آشپزخانه جهنمی ( ۱۹۹۸) (‎Hell's Kitchen)
* جیا (۱۹۹۸) (‎Gia)
* بازی مقدس (۱۹۹۷) (‎Playing God)
* عشق است همه آنچه هست (۱۹۹۶) (‎Love Is All There Is)
* هکرها (۱۹۹۵) (‎Hackers)
* بدون مدرک (۱۹۹۵) (‎Without Evidence)

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ساعت 19:4  توسط Vahid Moradpour  |